czwartek, 27 lutego 2014

Mój pierwszy poradnik makijażu!

Kochani, w związku z tym, że będę prowadziła dla Was akademię, postanowiłam sprawdzić się w roli makijażysty i przygotować dla Was poradnik, który jak wszystko co tworzę, ulegnie Waszej ocenie. Mój makijaż ma w sobie resztki karnawału, jednak dla mnie jest światem cukierków prosto z teledysku California Gurls od Katy Perry. 
ETAP I
Zewnętrzną część oka pokrywamy trzykrotnie cieniem marki Dot Violet Mystery, w taki sposób, aby utworzyć jak najdalej wysunięty "pazurek".

ETAP II
Używając tego samego cienia do powiek, na najbardziej oddalonym punkcie naszego makijażu, malujemy pionową do załamania linię (dwukrotnie).

ETAP III
Rozświetlamy powiekę przy pomocy cienia marki Dot Violet's Hope. Trzeba uważać, aby nie         wypełnić wcześniej pomalowanej przestrzeni w całości i skupić się na pokryciu                               (dwukrotnym) ruchomej powieki oraz dolnej powieki.

ETAP IV
Ostatni etap cieniowania kończymy korzystając z cienia marki Dot Rose Opal. Cieniujemy tylk dolną powiekę od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka, aby wyrównać niedoskonałości powstałe w wyniku wcześniejszego pokrywania powieki.


ETAP V
W dalszej części makijażu należy wykończyć oko. Aby to zrobić, musimy użyć neonowej kredki Stardoll Academy Quest Purple, jednak ten zabieg wykonasz przy pomocy innego kosmetyku o podobnym odcieniu. Ta czynność jest niezwykle ważna nie tylko dlatego, że rozświetla oko i nadaje mu blask, ale również zacieramy granice niedoskonałości na górnej powiece.

ETAP VI
Aby wykonać ten zabieg, potrzebujemy dwóch eyelinerów Dot Electric Fuschia(1) oraz Dot Crystal              Ice(2). Pierwszym rysujemy cienką kreskę od górnej granicy, staramy się nie ciągnąć jej do końca.              Drugim eyelinerem rysujemy grubszą kreskę od dolnej granicy, ale staramy się nie łączyć ze sobą                  odcieni. Pozostawiamy między minimalną przerwę, dzięki temu makijaż nie jest twardy i kanciaty.

ETAP VII
Przy pomocy eyelinera (1) oraz (2) na zmianę rysujemy kreski po kilka milimetrów. Ostatnią, niebieską kreskę staramy się zrobić dłuższą, ale nie ciągniemy jej do samego wewnętrznego kącika.

ETAP VIII
Wykończenie makijażu oczu wykonamy przy użyciu białej kredki Dot White Collection, malujemy nią            wewnętrzny kącik, lekko przeciągając pod eyeliner. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie zamalować                neonowej kredki na górnej powiece. Na sam koniec modelujemy rzęsy czarnym tuszem marki Dot                lub Sephora.
Co sądzicie o moim pierwszym poradniku? Makijaż przypadł Wam do gustu? 
Zachęcam do wyrażania opinii w komentarzach!

39 komentarzy:

 1. Bardzo ładny makijaż. Kocham te kolory, a eyeliner został genialnie wykorzystany.

  OdpowiedzUsuń
 2. Łał, niesamowity :o Gratuluję.

  pati-lol

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładny, ale chciałabym zobaczyć całą twarz doll z nim :) Poradnik też niczego sobie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładny makijaż, starannie wykonany. Chciałbym jednak zobaczyć efekt na twarzy całej doll...

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny! Bardzo udany początek :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Boski makijaż! Gdybym miała odpowiednie kosmetyki od razu bym go zrobiła u swojej doll. Wszystko dokładnie wytłumaczone. Jesteś świetna! <3


  _YuukiCrosS_

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudowny! Bardzo mi się podoba! ;)
  ojtyja

  OdpowiedzUsuń
 8. Piekny <3 wszystko swietnie opisalas krok po kroku ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja sobie go może nawet użyję, jeżeli można (?)

  OdpowiedzUsuń
 10. świetny mejkap ♥ I faktycznie dość kolorowy i karnawałowy ^^

  OdpowiedzUsuń
 11. Genialny! Fiolet + róż + zimny błekit = kolory mojego dzieciństwa. Dzięki za przypomnienie :). Makijaż fenomenalny, czekam na następne ♥

  OdpowiedzUsuń
 12. Cudowny makijaż ;) Jeśli twój pierwszy makijaż tak wygląda to już nie mogę się doczekać następnych :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Cudownyy ♥ jak każdy makijaż ma tak wyglądać to to będą jedne z moich ulubionych działów, makijaż jest naprawdę udany i perfekcyjnie wykonany, ja nawet nie dałabym rady takiego ślicznego zrobić, do tego trzeba mieć "ręke" xD ;)
  sandra11185

  OdpowiedzUsuń
 14. Makijaż jest niesamowity! Ah, gdybym tak umiała malować swoją doll ♥ Zawsze dziwię się, że można zrobić tak skomplikowany makijaż bez tego "stopa", który się włącza, gdy maluje się doll zbyt długo. Ja ledwo usta pomaluję jedną szminką (często nawet nie do końca) i mi się włącza blokada. Podziwiam Cię za precyzję i pomysłowość, to co stworzyłaś jest genialne.
  DzikaNaomi

  OdpowiedzUsuń
 15. Brak mi słów po prostu genialny makijaż ! Strasznie ci zazdroszczę ja bym nigdy tak świetnie nie pomalowała doll.

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetny makijaż, muszę spróbować zrobić podobny :)
  - Diamentis

  OdpowiedzUsuń
 17. Cud miód i orzeszki :). Świetny.

  OdpowiedzUsuń
 18. Zakochałam się ♥ Makijaż wydaje się trudny do zrobienia, a jednak patrząc na 'krok po kroku' staje się on coraz łatwiejszy :D Na pewno kiedyś z niego skorzystam :)

  OdpowiedzUsuń