niedziela, 17 sierpnia 2014

Stardollowe talenty+ niespodzianka

Postanowiłam wskrzesić dawny dział o tematyce stardollowych talentów, który był na blogu jeszcze za panowania Gosi.

Tym razem pod ostrzał wzięłam polskiego użytkownika, wyróżnia się nietuzinkowymi projektami, w których widać prawdziwą pasję. Mowa o 17-sto letnim Marcinie, który kryje się pod nickiem Martin456LMarcin tworzy takie projekty jak koszulki, dodatki, ale również całe postacie. Najbardziej urzekła mnie jego praca Wiedźmina, która z pewnością podbije serce nie jednego fana fantasy. Moją uwagę przykuła twarz bohatera, która wygląda bardzo realistycznie, ponadto doceniam to, że autor nie zapomniał o szczegółach, dzięki temu postać wygląda niczym prawdziwy Wiedźmin.

Poniżej ukazane są etapy tworzenia postaci, widać, że praca musiała być bardzo czasochłonna, ale za to efekty są zdumiewające.
 Nie rozpisywałam się niepotrzebnie, ponieważ mam dla Was niespodziankę. Mianowicie Marcin udzielił zgody na odpowiedzenie na kilka pytań, specjalnie dla Was zdradził tajniki projektowania. Jest przesympatyczną i bardzo ciekawą osobą, dlatego tym bardziej zachęcam do przeczytania.

ModnyKotek: Witaj, dziękuję, że zgodziłeś się na udzielenie wywiadu. Powiedz, czy długo zastanawiasz się zanim coś zaprojektujesz? Jak znajdujesz wenę?

Martin456L: Witam. Właściwie to wena sama przychodzi lub jest poprzedzona jakimś zainteresowaniem​ np. jakąś epoką historyczną , literaturą, muzyką czy filmem. Nawet szybko przychodzi i ciągle rodzą się nowe pomysły robienia nowych projektów czy też modernizowania starych

MK: Podzielisz się z nami radami dotyczącymi projektowania? Jak zacząć?

Mar: Najlepiej projektować to co nas interesuje. Można zacząć od prostej maleńkiej rzeczy, a skończyć na skomplikowanym projekcie. Wielu od razu się zniechęca na samą myśl tworzenia czegoś nowego, a inni zaczynając projektować szybko przestają przygnębieni niedoskonałością​ projektu. Najlepszą metodą w projektowaniu jest metoda prób i błędów. Jak coś nie wyszło to od nowa to zrobić lub stworzyć kilka wersji tego samego projektu i wybrać najlepszy. Można także każdy projekt stworzyć z kilku elementów, lecz taki projekt nie nadaje się do sprzedania, bo po prostu jest w częściach. Przed rozpoczęciem pracy najlepiej jest sobie rozrysować projekt. Nie musi to być arcydzieło, lecz wystarczy podglądowy obraz. Rysunek można podzielić na kilka części, aby wspomóc sobie przy dobieraniu odpowiednich elementów do projektu. Same rozrysowanie daje nam zapamiętanie konturów oraz szczegółów naszego przyszłego dzieła.

MK: Brzmi to na dobrze przemyślane projektowanie, dużo czasu zajmuje Ci stworzenie całej postaci?

Mar: Przeciętnie każdy projekt tworzę z 3 godz., czasami nawet krócej. Chociaż przy samych detalach wiedźmina z 5 godzin spędziłem. Był on wiele razy modyfikowany, więc jakby zliczyć wszystkie godziny to by sporo ich wyszło. Niekiedy siedziałem z 2 godziny nad jednym elementem po czym okazało się, że wdarł się istotny błąd i wszystko od początku trzeba było robić. Sporo takich sytuacji miałem przy tworzeniu nadruków do koszulek i przy twarzy Angusa Younga. Cały projekt może być zrobiony w granicy 3 godzin, lecz modyfikacja go mogą trwać dniami, tygodniami, a niekiedy miesiącem. Lecz to nie jest powód do zniechęcenia, ponieważ nie trzeba skupić się na jednym projekcie, można tworzyć dwa np. jeden czasochłonny, a drugi dla relaksu jakiś mały, detaliczny. Tylko ważne jest, aby każdy projekt skończyć.

MK: W prezentacji masz wiele cytatów, o jakich mottach warto pamiętać?

Mar: O starych wartościach takich jak: Bóg, honor, ojczyzna czy wiara, nadzieja, miłość, które znajdują się w każdym człowieku, lecz są zagłuszane przez nas samych oraz przez otaczający nas świat. Warto o nich pamiętać mimo, że wyglądają na banalne oraz właśnie przestarzałe, lecz drzemią w nich wszystkie zasady moralne człowieka i lepszy świat.

MK: Jakie masz zainteresowania?

Mar: W szczególności historia, która jest głównym napędem moich zainteresowań; muzyka z szeroko pojętym rockiem, metalem oraz bluesem; architektura; biologia; modelarstwo; wędkarstwo; rysunek oraz granie na instrumentach

MK: Co podoba Ci się w stardollu?

Mar: Najbardziej projektowanie. Sam fakt robienia projektów oraz dzięki temu rozwijanie pasji.

MK: A co przeszkadza Ci w tej grze? Jest coś co chciałbyś zmienić?

Mar: Oj wiele rzeczy. W szczególności zbyt wysokie koszty każdej rzeczy oraz niesprawiedliwe traktowanie. Straszny dla mnie jest fakt iż droga zarabiania sd dla użytkowników bez ss lub royalty ogranicza się na wykupieniu konta premium. Przy projektowaniu też trzeba uważać, bo nie każdy projekt jest "dozwolony" np.; krzyże, blizny czy broń. Na sd zmieniłbym też imprezy. Dodałbym do nich więcej opcji zarządzania oraz możliwość oglądania filmików z yt. Tak jest na smeet i bardzo mi się spodobało jak wszyscy wspólnie w pokoju kino oglądali 3 godzinny film, a w innych pokojach słuchali sobie muzyki czy też po prostu gadali.

MK: O co poprosiłbyś złotą rybkę, gdyby dała Ci możliwość jednego życzenia? Jednak nie możesz go wykorzystać na życzenie o większą ilość życzeń lub Dżina ^.^

Mar: Trudne pytanie ;} O szczęście raczej nie bo od rybki by to nie zależało. O pokój na świecie też nie bo nie dałoby się zmienić wszystkich ludzi na dobrych. O równość na świecie też nie, bo by nastał socjalizm, a poza tym ,aby jedni byli bogaci drudzy muszą być biedni. O zdrowie dla wszystkich także nie, bo by lekarze nie mieli jak zarabiać na własne życie. Raczej bym ją wypuścił, ponieważ zawsze wypuszczam ryby od razu po złowieniu, aby szybko wróciły do swoich i nie oddychały naszym skwaszonym powietrzem.

MK: Dziękuję za udzielenie wywiadu, życzę kolejnych udanych projektów.


Jak podoba Wam się post? Co myślicie o pracach Marcina?
Znacie jakieś osoby, które mają talent? Niekoniecznie znane

32 komentarze:

 1. Fajny post, bardzo ładne prace :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakiś czas temu natrafiłam na tego użytkownika :) Wydaje mi się, że wygrał w the vote lub był ncg i dlatego przypadkowo odwiedziłam jego apartament. Nie da się ukryć, Marcin ma niewątpliwy talent i dobrze, że został doceniony :) Zawsze podziwiam osoby, które potrafią w stardesign zrobić takie cudeńka. Wiedziałam, że tworzenie takich projektów musi być bardzo pracochłonne, ale szczerze mówiąc to nie spodziewałam się, że to może zająć ok. 3 godzin. To na prawdę sporo czasu, ja nie byłabym w stanie tyle poświęcić na zrobienie jednego projektu. Z pokazanych zdjęć widziałam tylko wiedźmina i muszę przyznać, że to świetna praca. Został ujęty każdy, nawet najmniejszy szczegół. Wielkie brawa :) Bardzo fajnie, że ten dział został przywrócony, bardzo lubię pooglądać pracę utalentowanych osób ze stardoll, a przy okazji czytać wywiady. Szczerze mówiąc bardzo spodobał mi się pomysł ulepszenia imprez, oglądanie filmików na yt czy słuchanie muzyki, aczkolwiek na stardoll prawdopodobnie nigdy nie zostanie to wprowadzone ;/ A szkoda... Czekam na kolejny post o stardollowych talentach, nie proponuję na razie nikogo, ponieważ nikt mi nie przychodzi do głowy. Jeżeli coś mi się przypomni to dopiszę ;D

  nataliaszelc01

  OdpowiedzUsuń
 3. Projekty są świetne, bardzo dopracowane. Wywiad jest również ciekawy, zgadzam sie co do ulepszeń na stardoll.

  OdpowiedzUsuń
 4. Projekty są dobre, jednak nie urzekły mnie. Uważam (nie obrażając tutaj wyżej wymienionego bohatera postu), że są lepsze postacie do takiego działu. Podoba mi się postać Angusa.
  cloeilu

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny post oraz świetne projekty. Odrazu widać że wkłada dużo pracy w te dzieła. Sama nie myślałam że taki projekt można robić nawet 3 godziny, myślałam że troche mniej. Ja nie byłabym stanie robić projekt 3 godziny lub nawet więcej. A tym bardziej jeszcze najmniejsze szczegóły. Bardzo fajnie że trafił tutaj wywiad. Przyjemnie mi się go czytało :) Co do innych talentów. Narazie nikt mi nie przychodzi do głowy.

  anika258Love

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy post. Zgadzam się, że Marcin ma nie wątpliwie duży talent. Zazdroszczę nawet xd Z wywiadu widać, że jest bardzo miłą i ciepłą osobą.
  ojtyja

  OdpowiedzUsuń
 7. Widziałam już jego prace. Są świetne!

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne projekty, niesamowita osoba. Zrobił na mnie wielkie wrażenie po udzieleniu odpowiedzi na Twoje pytania.

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny post. Ma bardzo duży talent.


  _YuukiCross_

  OdpowiedzUsuń
 10. Najciekawszy wywiad jaki czytałam. Prace są wspaniałe! Zazdroszczę takiego talentu. Czekam na następny post z tego działu :)

  OdpowiedzUsuń
 11. super post ;)
  Bardzo podobają mi się prace!
  Nie znam za bardzo osób, które mają taki talent ;p

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetny wywiad i jeszcze świetniejszy talent! Gratuluję :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. wow świetny człowiek i super talent, super ze takch ludzi mamy w Polsce:>

  OdpowiedzUsuń
 14. Ma super projekty! Zazdroszczę mu talentu! Bardzo chciałabym umieć robić takie rzeczy z stardesign hair:)

  Klaudyna99111

  OdpowiedzUsuń
 15. Super post, Marcin naprawdę ma talent, jego projekty są wspaniałe. Podziwiam takich kreatywnych ludzi :D
  Zapraszam do gracza Bezimienny ;)
  MissBritney226

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo ładne projekty:) Widać prawdziwy talent;p Bardzo chciałabym tak umiećxD
  kasia89071

  OdpowiedzUsuń
 17. Jego projekty są zdumiewające! Ma prawdziwy talent. Musiał w to włożyć wiele pracy.
  WERRA.

  OdpowiedzUsuń
 18. Świetne projekty, Marcin ma talent :)

  DancerMarika

  OdpowiedzUsuń
 19. Świetne projekty. Marcin wydaje się miłą osobą.
  Miss_joanna11

  OdpowiedzUsuń
 20. Jestem pod ogromnym wrażeniem. To chyba najlepsze pod każdym względem projekty jakie widziałam na stardoll. Widać, że ma pasję i ogromy talent i po prostu lubi to co robi. Nigdy wcześniej o nim nie słyszałam, a teraz z chęcią go odwiedzę. :) Bardzo podoba mi się też, to że odpowiedział na Twoje pytania, dzięki czemu możemy dowiedzieć się czegoś więcej o nim, a sprawia naprawdę świetne wrażenie. :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Naprawdę ciekawy wywiad. Marcin naprawdę ma talent. :o

  OdpowiedzUsuń
 22. O, cudowne projekty! Cieszą oko. Wywiad też ciekawy, interesująca i uzdolniona osoba.

  OdpowiedzUsuń
 23. Ogromny talent, świetne projekty.

  OdpowiedzUsuń
 24. Ja tego kolege znam czasem robi mprezy i ogladałmjego projekty jest ona n prawde swietny w tym podziwiam go a jest fajnym gosciem . a sliczne projekty najabrdziej pdoba mi sie ten 1 co ma na sobie o jest najleposzy i najrelaniejszy mysle ze chlopak ma gomny talenti pwoinien go roziwjac a co do wywiadu swietny! Duzo przynajmniej sie dowiedzialam

  gabrysiaslysz

  OdpowiedzUsuń
 25. Wow! Te projekty są genialne!

  cat-wercat

  OdpowiedzUsuń
 26. To prawdziwy stardollowy talent! Cieszę się, że przywróciłaś ten dział. :-)
  dominika-10

  OdpowiedzUsuń
 27. Wow! Ma on talent! Ja znam magdazaurs-Rex. Robi ona zdumiewająca stylizację za SM, a w szafie nie ma ani jednej rzeczy za SD, tylko za SM!
  AleDeDzula

  OdpowiedzUsuń
 28. Talent to on ma , rowniez sie ciesze ze przywrucilas ten dzial , robi super stylizacje za sm i nie ma w szafie zadnej rzeczy za sd . Po prostu talent.
  malutkacandy

  OdpowiedzUsuń
 29. Zazdroszczę talentu. Jestem zachwycona jego Wiedźminem *.*

  OdpowiedzUsuń
 30. Wowowow, Wiedźmin! Świetny gościu, ciekawy wywiad :) Gratuluję talentu.

  OdpowiedzUsuń