poniedziałek, 18 sierpnia 2014

Coś nowego, czyli wywiad z czytelnikami!

Witajcie kochani! 
Na początek chciałam podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w wywiadzie. Chciałam też uprzedzić, żeby następnym razem wszelkie problemy zgłaszać w wiadomości prywatnej, a nie w mojej księdze gości. Dostałam 9 takich samych wiadomości od różnych osób. Chciałam też baaardzo podziękować Lawliet. i _Carolciaa. Wasze odpowiedzi dostałam najszybciej, były też najlepsze i bardzo rozwinięte, naprawdę bardzo mi się spodobały. Nie przedłużając zapraszam do lektury :)YC: Witajcie czytelnicy Uzależnionych! Jako redaktorka od wywiadów postanowiłam pokazać Wam różne rzeczy z kilku punktów widzenia. Zaczynajmy! Pierwsze pytanie będzie odwieczną zagadką, czyli kto ma w życiu lepiej-kobieta czy mężczyzna?

_Carolciaaa: Bardzo ciekawe pytanie! Uważam, że ciężko jest to rozstrzygnąć. Kobieta poprze swoją płeć, a mężczyzna swoją, jednak tak naprawdę trudno jest ocenić sytuację w której nigdy się nie było. Obie płci borykają się ze swoimi naturalnymi problemami i każdy człowiek przechodzi przez nie inaczej. Ta walka pozostaje dla mnie nierozstrzygnięta  i uważam, że to nigdy się nie zmieni :)

Lawliet.: Moim zdaniem obie płcie mają plusy i minusy, ale jeśli miałabym wybrać ostatecznie tę, która ma lepiej w życiu to mężczyzna. Uważam, że ich mocną stroną jest na pewno budowa, możliwości i szeroki wybór zawodów. Ich wachlarz jest ogromny. Nie muszą kombinować, na głowie mają utrzymanie głównie i w większości przypadków rodzinę. Często wymigują się od prac domowych. Nie ich obowiązkiem jest  rodzenie dzieci, co może według mężczyzn jest ulgą i tego mogę im pozazdrościć, nie odczuwają tego ciężaru, ale zarazem rozkosznego i niepowtarzalnego. Każdy może mieć odmienną opinie ode mnie, ale cóż - nikt nie myśli tak samo.

Quloxi: Sama nie wiem. Kiedyś myślałam, że może mężczyzna, jednak jak można by było zrezygnować z tylu wspaniałych ubrań i kosmetyków? Za to lubię być kobietą, za możliwość otaczania się tymi cudami. 

Klaudyna99111: Myślę, że w życiu lepiej ma mężczyzna. Kobieta zwykle jest słabsza i musi obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Ponadto wiele słyszy się o tym, że mężczyzna i kobieta pracujący na tym samym stanowisku mają różną płacę - oczywiście mężczyzna wyższą.


YC: Skoro pantofelek Kopciuszka pasował idealnie to dlaczego spadł? :)

_Carolciaaa: Zdecydowanie najlepsze pytanie. Cóż, nigdy nad tym nie myślałam. Może noga się jej spociła i się zsunął? Może zrobiła to specjalnie? A może przeznaczenie? Sens tej bajki jest taki (przynajmniej w moim przekonaniu), że prawdziwa miłość zwycięża i dwoje zakochanych ludzi będzie ze sobą pomimo trudności losu i jakoś musiało być to ukazane. Myślę, że ten but to tylko symbol zagubionej miłości, która znajduje swojego właściciela :)

Klaudyna99111: Myślę, że kiedy biegła to zahaczyła jedną nogą o drugą nogę:) A może spociły jej się stopy podczas tańca i się ześlizgnął?:D

Amara0122: Właściwie to nigdy nie zastanawiałam się nad tym w ten sposób... Może gdy Kopciuszek tak tańczył w nich całą noc, to rozchodziły się trochę i pantofelek był na tyle luźny, aby zsunąć się ze stopy? *-*

Lawliet.: Szczerze, zabawne pytanie. Ile osób tyle będzie odpowiedzi. Moja brzmi następująco: widocznie nie był jej przeznaczony, nie zasługiwała. Pantofelki się zbuntowały. 


YC: Co było pierwsze-jajko czy kura? 

_Carolciaaa: Biorąc pod uwagę nauki religii chrześcijańskiej, to kura była pierwsza na ziemi, ponieważ Bóg stworzył zwierzęta, a nie jajko z którego się wykluła. I chyba przy tym założeniu zostanę.

gabrysia_slysz: No pewnie, że jajko tak to by kury nie było ;)

Klaudyna99111: Pierwsza z pewnością była kura - w piśmie świętym jest mowa o tym, że Bóg stworzył zwierzęta. Zapewne stworzył najpierw kurę a nie jajko - bo w końcu kto by to jajko wysiedział? :)


YC: Jak myślisz, czemu akurat psy uznaje się za przyjaciela człowieka?

paula777anime: Psy są wiernymi zwierzętami, są z natury dobre i mają niesamowite zdolności. Potrafią rozpoznać, czy człowiek ma dobre intencje, te zwierzęta mają intuicję, szanują każdego.

_Carolciaaa:  Od razu przypomniał mi się film „Mój przyjaciel Hachiko”, który pokazuje przyjaźń człowieka z psem i oddanie tego zwierzaka. Myślę, że jest to stworzenie, które najbardziej ze wszystkich przywiązuje się do swojego właściciela i dlatego jest nazywane naszym przyjacielem.

Lawliet.: Tutaj można by było dużo polemizować. Ale postaram się w skrócie przedstawić moje przemyślenia. Psy dorastają, uczą się, żyją ze swoją rodziną podobnie jak my. To mądre zwierzęta, do których można się bardzo przywiązać. Dodatkowo mogą przeżyć z nami długi okres czasu. Psy też mają uczucia, rozumieją, pomagają, potrafią nawet mimo, że nie mówią, pocieszyć człowieka. To piękne.
ojtyja: Psina zawsze przy Tobie jest. Gdy wyczuje, że jesteś smutny stara się Ciebie pocieszyć, pobawić się z Tobą. Tęskni, gdy tylko wyjeżdżasz.


YC: Co Twoim zdaniem admini powinni zmienić na Stardoll?

_Carolciaaa: Zawsze marzyłam o możliwości przymierzania ubrań w starbazarze. Często nie mogę zdecydować się na zakup jakieś rzeczy, bo nie wiem jak będzie wyglądać na doll i obok nosa przechodzą mi fajne rzeczy. Poza tym ceny ubrań, dodatków itp. powinny być znacznie niższe, bo rzecz w zwykłym sklepie za 60sd to już przesada. W LE czasami coś ciekawszego taniej można kupić. Poza tym podoba mi się tak, jak jest ;)

Lawliet.: Na pewno różnice miedzy SS a NSS. Nie każdego stać na takie statusy. Niektórzy mogą moim słowom zaprzeczyć, ale to jeden z często poruszanych tematów. Również na stronie powinno być zwiększone zainteresowanie użytkownikami. Chodzi mi o to, że kontaktując się z nimi nie dostawać szablonowych odpowiedzi i nie zostawać z nierozwiązanymi problemami. Jeśli chodzi o jakieś inne moje uwagi to tyle. 

Klaudyna99111: Moim zdaniem na stardoll nie powinno być spamu w wiadomościach transmitowanych. Denerwuje mnie bardzo gdy szukam promocji w bazaarze, a wszystkie wiadomości to tylko ,,covergirl,covergirl,covergirl''! I to jeszcze tylko od jednej osoby np. 10 dziennie czy nawet więcej!

Amara0122: Powinni dodawać więcej ładnych ubrań za sm, aby początkujący także mieli jak ładnie się ubrać... Zwłaszcza, że sd tak trudno zarobić nie posiadając SS..

Quloxi: Mogłabym napisać o tym cały post, ale najważniejsze z tych to przede wszystkim wybór Covergirl (dlaczego największe spamerki nimi zostają?), ignorancja ze strony adminów, brak przymiarki ubrania w bazaarze oraz możliwości ujrzenia kto sprzedaje artykuł, limit na kosmetyk w Salonie, brak full-screena w Starplazie oraz drzwi widoczne we wszystkich wnętrzach w apartamencie. To kilka z rzeczy, które denerwują mnie na Stardoll i chciałabym wprowadzić jakieś zmiany. Im dłużej bym myślała, tym więcej jestem w stanie wymyślić.


YC: Jakie możliwości daje ta witryna swoim użytkownikom?

_Carolciaaa: Dla każdego użytkownika z pewnością będą to inne możliwości, ale ta strona rozwija nas w wielu kwestiach. Pozwala udoskonalić język, styl… Poznajemy tutaj także wielu ludzi, z którymi można popisać czy nawet się zaprzyjaźnić. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i to jest cudowne w tej stronie. To nie jest kolejna, nic nie wnosząca, gra dla dzieci, tylko portal dla ludzi, którzy lubią modę, a nawet chcą się kształtować w tym kierunku.

Lawliet.: Na pewno w jakimś mniejszym stopniu pozwala nam - graczom, rozwinąć w sobie jakieś zainteresowanie modą bądź projektowaniem. W moim przypadku było tak, że po jakimś czasie gry w swoim codziennym życiu zaczęłam zwracać bardziej uwagę na to co noszę, co łączę ze sobą oraz na ogólny mój wygląd. W znaczeniu pozytywnym oczywiście, bo nigdy nie biadoliłam nad tym, że nie wyglądam jak sztuczna, pixelowa laleczka. Co do innych możliwości, możemy tutaj poznać wiele ciekawych osób. 

Klaudyna99111: No ja na przykład dzięki stardoll poznałam koleżankę z Anglii - już niedługo mamy się spotkać na żywo :) Stardoll daje nam możliwość poznawania właśnie osób z innych krajów.

Maura3611: Uczy nas kreatywności a także wyrabiania własnego stylu i gustu dlatego jeszcze nie zrezygnowałam ze Stardoll. Jeśli natrafi się na porządnych ludzi można także mieć internetowych przyjaciół.

Amara0122: Stardoll daje nam możliwość rozwijania swoich pasji, zwłaszcza tych związanych z modą, makijażem oraz dekorowaniem wnętrz. Mam nadzieję, że ci którzy uważają Stardoll za zwykłą głupią ubierankę dostrzegą kiedyś tu większy sens. :)

Mam nadzieję, że wywiad Wam się podobał. Jeszcze raz dziękuję wszystkim dziewczynom, które wzięły w tym udział. Wydaje mi się, że dałam przynajmniej jedną odpowiedź od każdego. Starałam się wybierać te najciekawsze kwestie, ale zrozumcie, że odpowiedzi muszę być rozbudowane. Nie przyjmuję do wywiady odpowiedzi typu ,zdecydowanie mężczyzna,. Opinia musi być uzasadniona. To tak na przyszłość.

Pozdrawiam Was cieplutko kochani! 

29 komentarzy:

 1. Bardzo fajny wywiad. :P
  dominika-10

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy wywiad. Odpowiedz równierz. Najbardziej podoba mi się pytanie z kopciuszkiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zadawałaś bardzo filozoficzne pytania, które od wieków męczą naszą cywilizację... (xD) Właściwie nie umiem wybrać swojego ulubionego. Wszystkie były świetne. Bardzo dobrze się bawiłam :).

  Amara0122

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się, że moje wypowiedzi spodobały Ci się tak bardzo. Twoje pytania również były bardzo dobre i z chęcią odpowiedziałabym na więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawy wywiad. Pytania nie są takie same jak na innych blogach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy wywiad,świetne pytania :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny pomysł :) Dzięki za udział
  ojtyja

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajny pomysł na wywiad z czytelnikami :) Muszę przyznać, że pytania były świetne.

  nataliaszelc01

  OdpowiedzUsuń
 9. Wyszło to bardzo dobrze! I cieszę się, że mogłam przyczynić się do Twojego wywiadu, miło mi z tego powodu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo fajny wywiad, kreatywne pytania, miło się czyta ;)
  MissBritney226

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajnie to wyszło :)

  DancerMarika

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajny pomysl. Tak lekki, fajny wywiad. A pytania interesujące :)

  anika258Love

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo spodobał mi się wywiad. Ciekawe odpowiedzi :)
  WERRA.

  OdpowiedzUsuń
 14. Rozbawilo mnie pytanie o kurze. Nawiązanie do Biblii bez wzięcia pod uwagę ewolucji. Poza tym wywiad ciekawy.
  cloeilu

  OdpowiedzUsuń
 15. Widzę, że blog się rozwija. :D Jest coraz więcej nowych rzeczy.
  AleDeDzula

  OdpowiedzUsuń
 16. Ciekawy wywiad ,aż przeczytałam cały :D
  Kinga6427

  OdpowiedzUsuń
 17. Ciekawy pomysł, wciągający wywiad ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo dobry pomysł z takim wywiadem. Ciekawe pytania i interesujące odpowiedzi, miło się czytało :)

  OdpowiedzUsuń
 19. świetny pomysł ;) Fajnie się czytało^^

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo fajny pomysł ;) ja pzrwaznie nie jestem dobra w odopowadaniu pytan wiec dlatego i ak nei gniewam sie na cb ze nie dodałąs mojej wersji ale inych uczestników stardola były ciekawsze wyopowiedzi ;)

  gabrysiaslysz

  OdpowiedzUsuń
 21. Świetny pomysł!!! Wywiad jest bardzo ciekawy :)

  cat-wercat

  OdpowiedzUsuń