wtorek, 27 maja 2014

Modowe zmagania

Dziurawe, brudne, poszarpane, niechlujne, stare, sprane. Kto by kiedyś pomyślał, że właśnie takie ubrania nazwane zostaną modnymi.


Ostatnimi czasy możemy zauważyć, że zupełnie nowy sposób ubioru wkradł się do współczesnej mody. Na ulicy coraz częściej widzimy ludzi, których z pozoru niechlujny wygląd jest tak naprawdę bardzo przemyślany. W tym momencie nie sposób pominąć terminu 'hipster'. Aktualnie słowo to traci powoli swoje znaczenie, jednak nie może być pominięte. Tylko jak tym hipsterem zostać? To wcale nie trudne :) Wystarczy parę warstw starych ubrań i gotowe! Nie zapomnij tylko o IPhonie bo inaczej ktoś rzeczywiście może pomyśleć, że jesteś bezdomny. Najlepiej weź jeszcze kubek kawy ze Starbucksa :)

Tak naprawdę chcę się dziś skupić głównie na praktycznym i stylowym wykorzystaniu ubrań, które same w sobie nie wyglądają na nowe. Mogą one być fajnym dodatkiem do stylizacji a także odpowiednio połączone mogą tworzyć bardzo modną całość. Jeśli chodzi o stardoll, to pole do popisu mamy bardzo duże. Praktycznie w każdym sklepie znajdziemy lekko potargane spodnie czy luźne bluzki i marynarki. 


Dziurawe spodnie, motyw moro, sprany jeans,odcienie zieleni (oliwka, khaki) jak najbardziej kojarzą mi się z tym z pozoru niechlujnym stylem. Można też postawić na szczegóły - nie do końca zawiązane buty czy luźny szal. Wybór jest naprawdę ogromny, a robione z wyczuciem stylizacje mogą przyciągać wzrok i wywierać naprawdę pozytywne wrażenie. Trzeba pamiętać, aby nie przesadzić. To bardzo ważne. Wtedy spotkamy się prędzej ze współczuciem niż z zachwytem. Na koniec przygotowałam kilka przykładowych stylizacji. W jednych użyłam pojedynczych "niechlujnych" elementów, a w innych jest ich zdecydowanie więcej. Zobaczcie sami.

Co myślicie o takim stylu? Wykorzystujecie choćby jego pojedyncze elementy w życiu codziennym i na stardoll?

24 komentarze:

 1. Stylizacje ciekawe, jedyne co nie pasuje moim zdaniem to makijaż. Brakuje tylko słuchawek na uszach, aparatu na szyi i iphone'a w ręce :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię ten styl. Mam w stardollowej szafie sporo tego typu ubrań. Najbardziej kocham "łatane" spodnie z Cheap Monday.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie podobają mi się, ujdzie jeszcze ostatnia, choć i tak jest słaba.

  OdpowiedzUsuń
 4. Artykuł fajny, ale stylizacje mnie nie przekonały.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny artykuł , stylizacje też. Lubię najbardziej dziury na spodniach lub poprute spodenki (w życiu) na stardoll też podobnie :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie podoba mi się 2 i 3 stylizacja, ale pozostałe dwie są ładne. Artykuł też nawet miło się czytało :)


  _YuukiCross_

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię ten styl. Stylizacje średnie, najlepsza to chyba ostatnia.
  ojtyja

  OdpowiedzUsuń
 8. Podoba mi sie tylko ostatnia stylizacja.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dwie stylizacje mi się podobają.
  Takie ubrania są bardzo fajne, ale jednak trzeba przyłożyć rękę do stylizacji z nimi.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jakbym miala tyle kasy to bym zkaupiła wszstki rzeczy i bym takie stylki stworzyła są boskie najvbardzije spodobał mi sie 1 jest cudna nie ma co mówić najgorza moim zdnaiem wyszla ci 2 tylizacja ta spódnica sprzya złe wrazenie na twojej dolce sorrry

  gabrysiaslysz

  OdpowiedzUsuń
 11. Przepiękne stylizacje, świetny artykuł, często spotykam ludzi tak ubranych, sama uwielbiam ten styl! Zauważyłam, że od jakiegoś czasu jest bardzo znany ;>

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajny artykuł, ale to nie mój styl. Na stardoll'u i w realu wolę ubrania bardziej przy ciele. A co do stylizacji to najlepsza jest pierwsza.

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetny artykuł i piękne stylizacje. :3

  OdpowiedzUsuń
 14. Miałam dużo kasy i postanowiłam odwzorować twoją 1 stylizację, bo jest najlepsza i moj styl

  OdpowiedzUsuń
 15. Cudowny artykuł :> Stylizacje też śliczne jednak najbardziej.podoba mi się ostatnia. W codziennym życiu nie ubieram się Tak, jednak na stardoll czasami zakładam ubrania tego typu. A co do stylu .. Nie jest to mój ulubiony, jednak uważam że nie jest zły :)

  Alaamiss2012

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo fajny artykuł, stylizacje takie średniawe. Trzecia najlepsza :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo dobrze oddałaś poprzez stylizacje klimat tejże mody.

  OdpowiedzUsuń
 18. Jedynie ostatnia stylizacja mi się podoba, chociaż zmieniłabym włosy, bo te są już nudne.

  OdpowiedzUsuń
 19. Jestem pewna, że to nie mój, ale to nie oznacza, że artykuł mi się nie podoba, wręcz przeciwnie jest świetny! Stylizacja trzecia najbardziej mi się podoba.
  katniss-ne

  OdpowiedzUsuń
 20. Świetna notka oraz bardzo ładne stylizacje. Super! :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Jedynie ostatnia stylizacja mnie przekonuje, a temat wybrałas ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 22. Lubię taki styl. Stylizacje niezbyt mi się podobają, ale artykuł świetny!

  cat-wercat

  OdpowiedzUsuń