niedziela, 18 maja 2014

Miejsca, które zaraz poznamy: Tokyo

Witajcie! Dawno nie publikowałam niczego z tej serii, prawda? No cóż, przypomniałam sobie o niej i postanowiłam to zmienić :) Poczytajcie sobie o Tokio! 
Jak pewnie większość z Was wie, Tokyo jest stolicą Japonii. Jest również głównym ośrodkiem największego miasta świata. W Tokio i okolicach mieszka bowiem aż 31-35mln mieszkańców!
To niewiele mniej od liczebności całej Polski!
Wyobrażacie sobie, jakie to muszą być tłumy? A korki? Szkoda gadać! A co warto tam zobaczyć?
Jednym z najważniejszych miejsc w mieście jest zadbany, ładny park-Ogrody Cesarskie. Jest to bardzo spokojne i ciche miejsce. Można zobaczyć kształtowane od wielu stuleci sosny Bonsai, które mają niekiedy bardzo fantazyjne kształty. Każdy turysta powinien zobaczyć także plac przed stacją metra w Shibuya, który pojawia się we wszystkich filmach, których akcja toczy się w tym mieście. Warto zobaczyć także Park Ueno, jedyną wyspę zieleni poza Ogrodami Cesarskimi. Każdy zwiedzający powinien również odwiedzić trzy słynne świątynie-Meiji-Jingu, Senso-ji, Ueno Toshouguu. No, ale bądźmy szczerzy? To takie suche, nudne fakty. A kilka ciekawostek?
1. Bardzo znany jest mostek Harajuku prowadzący do Meiji-jingu. To właśnie na nim młodzi Japończycy noszą niesamowite stroje rodem prosto z Anime.
2. W Tokio istnieje specjalna firma, która ma na celu odstresować zapracowanych Japończyków, otóż goście firmy mogą w bezpiecznych i komfortowych warunkach...tłuc talerze! Do woli! Świetny sposób na spędzenie wolnego czasu :D
3. W Tokio znajduje się wieża o wysokości 333 metrów, nie jest to przypadek, bowiem na szczycie znajdują się punkty widokowe.
4. Według rankingów Tokio jest jednym z najdroższych miast na świecie.
5. Japończycy mieszkający w Tokio słabo porozumiewają się po angielsku.
6. W mieście znajduje się kąpielisko Yunessun, w którym można wykąpać się w winie, zielonej herbacie i innych specjałach.

Podobał się Wam artykuł? Chcielibyście zobaczyć Tokio?
 A może ktoś z Was miał okazję tam być? 

28 komentarzy:

 1. Wow , świetny artykuł !
  szklanka9

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym się kiedyś wybrąć do Tokio. To świetne miasto.

  OdpowiedzUsuń
 3. Trochę krótko, ale to nie znaczy, że nudno! Bardzo bym chciała pojechać do Tokio, marzenie! Ale za to nacieszyłam się vlogami Krzysztofa Gonciarza z właśnie podróży do Tokio.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tokio ! <3 tak wiele tam do zobaczenia ! To zupelnie inny swiat. Mam nadzieje, ze kiedys tam pojade :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też chciałabym kiedyś tam pojechać <33
  thebet777

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy artykuł. Chętnie wybrałabym się do Tokio ^^

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie chciałabym mieszkać w Tokio, ale artykuł spodobał mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajny artykuł. Kiedyś na pewno tam pojadę ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Artykuł bardzo mi się podoba, do Japonii pojadę na pewno, ale mieszkać chciałabym w Kyoto. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Japonia od zawsze mnie fascynowała. Mają oryginalny styl, język i kuchnie! Mieliśmy nawet w szkole ostatnio degustacje najpopularniejszych dla Japonii dań.
  Tokio kojarzy mi się z Las Vegas. Tłumy, mnóstwo kolorowych reklam i bezsenność :D
  Muszę kiedyś odwiedzić Japonię!

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny post. Mam nadzieję, że kiedyś odwiedzę to miasto bo dla mnie jest świetne :) Czekam na kolejny post z tego działu :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetny artykuł, Japonia bardzo mnie fascynuje swoją bogatą kulturą, kuchnią, mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zwiedzić ten kraj c:

  OdpowiedzUsuń
 13. Japonia nigdy nie była dla mnie jakimś obiektem fascynacji, nigdy mnie tam nie ciągnęło. Ale ciekawy artykuł, krótko i na temat. :)
  pati-lol

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetny artykuł! Jasne, że chce zobaczyć Japonię :3 Na pewno tam pojadę i to nie raz :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Mogłabym tam pojechać kiedyś :D

  OdpowiedzUsuń
 16. chciałbym się tam znaleźć :) tam jest tak kolorowo :D

  IndianaJonni

  OdpowiedzUsuń
 17. Uwielbiam Tokio, chociaż nie mogłabym tam mieszkać. Nie lubię ulicznego zgiełku, smogu i nie czułabym się dobrze w tym mieście. Chcę je odwiedzić w najbliższym czasie, ale póki co nie mam jeszcze odpowiednich funduszy na wylot i hotel. Prawdopodobnie na 18 urodziny zwiedzę Tokio.
  Kasia2001B

  OdpowiedzUsuń
 18. Miasto samo w sobie mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Super post ^^ Tokio to wspaniałe miasto. Zawsze chciałam tam pojechać, bardzo fajne obrazki :) Większość faktów wiedziałam, trochę krótko. Wolę czytać dłuższe posty, ale i tak bardzo mi się podoba. Zawsze chciałam pojechać do Tokio i mam nadzieję, że kiedyś to się zdarzy. Czekam z niecierpliwością na kolejny artykuł :)'


  nataliaszelc01

  OdpowiedzUsuń
 20. Ciekawy artykuł, ale jak dla mnie Tokio jest za bardzo zatłoczone

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo fajny artykuł, mój tato był w Tokio mówi, że cudowne miasto. Gorzej z komunikacją :D
  Szkoda, że nie ma stylizacji, bo właściwie tego oczekiwałam, ale i tak ciekawy artykuł i wiele można się z niego dowiedzieć. Może jeszcze w tym roku polecę do Tokio *.*

  agaci123

  OdpowiedzUsuń
 22. Świetny i bardzo ciekawy artykuł. Cieszę się, że na blogu znów będą się takie pojawiały :)

  SolKlaudia70083

  OdpowiedzUsuń
 23. Genialny artykuł. Uwielbiam Japonię i chciałabym tam pojechać, ale niestety za drogo jak na razie. Postaram się w przyszłości oszczędzać ;3


  _YuukiCross_

  OdpowiedzUsuń
 24. Uwielbiam kulturę japońską, chciałabym kiedyś zwiedzić Tokio, chcę zobaczyć w nim tak dużo miejsc. Ale to marzenie. Bardzo podobał mi się artykuł,szkoda, że nie ma stylizacji typowych dla tej kultury, ale nie można mieć wszystkiego;) Czekam na kolejny artykuł.
  katniss-ne

  OdpowiedzUsuń
 25. Artykuł fajny :)
  Nie interesuję się Tokio, więc dla mnie ten kraj jest obojętny ;)

  OdpowiedzUsuń